پیام سال|نیمرخ
کد خبر : 12113 تاریخ انتشار : ۲۰دی ۱۴۰۲ ساعت 19:08

درخشش هنرمندان گیلان در جشنواره تئاتر منطقه ای سهند تبریز

درخشش هنرمندان گیلان در جشنواره تئاتر منطقه ای سهند تبریز

هنرمندان اعزامی استان گیلان در جشنواره تئاتر منطقه ای سهند تبریز خوش درخشیدند.

به گزارش نیمرخ به نقل از روابط‌ عمومی اداره‌ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، جشنواره تئاتر منطقه‌ای سهند با حضور بیش از ۳۰۰ هنرمند از هشت استان کشور شامل آذربایجان غربی، اردبیل، خراسان رضوی، زنجان، قزوین، کردستان، گیلان و همدان از هفدهم دی‌ماه جاری در مجموعه فرهنگی هنری تربیت (تئاتر شهر تبریز) برگزار شد.

در این دوره از جشنواره هنرمندان اعزامی استان گیلان خوش درخشیدند و در بخش‌های مختلف از سوی هیات داوران به عنوان برگزیده ، انتخاب و معرفی شدند.

بخش صحنه‌ای

بازیگری اول مرد و اول کارگردانی به «امیر حامد» از گیلان برای نمایش "در آغوشم آب، خاک، خون" اهدا شد و این نمایش به جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر راه یافت.

در بخش بازیگری نیز عنوان دوم به طور مشترک به «رضا فتوت‌خواه» و «سینا جعفری» برای بازی در نمایش "پابرهنه در بهشت" تعلق گرفت.

عنوان سوم نمایشنامه نویسی این بخش نیز به «وحید درویشی» اهدا شد. طراح صحنه این نمایش هم مورد تقدیر قرار گرفت.

بخش خیابانی

بازیگری اول زن به «آرزو علیپور» برای نمایش " آخرین نفس"  و بازیگری سوم مرد به «احمد شریفی» برای ایفای نقش در همین نمایش تعلق گرفت.
«امیر جلالی» از گیلان برای نمایش "مجسمه" به همراه هنرمندی از کردستان به طور مشترک دوم شدند.

همچنین «رزو علیپور» برای کارگردانی نمایش " آخرین نفس" تقدیر و امیر امینی برای طراحی و فضاسازی همین نمایش برگزیده شد.

« میلاد حسین زاده» از گیلان نیز برای کارگردانی نمایش "مجسمه " دوم شد. حسین زاده در بخش طراحی و فضاسازی همین نمایش لوح تقدیر و جایزه نقدی هم دریافت کرد.

همچنین نمایش "مجسمه" از گیلان (شهرستان آستانه اشرفیه) به کارگردانی «میلاد حسین زاده» در بخش خیابانی به چهل‌ودومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر راه یافت.

نظر شما
 
 
تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است
آخرین اخبار
اخبار پر بازدید