پیام سال|نیمرخ
کد خبر : 12450 تاریخ انتشار : ۲۰بهمن ۱۴۰۲ ساعت 22:27
شهردار رشت خبر داد

افتتاح بزرگ ترین مرکز تخصصی آموزش ایمنی و آتش نشانی شمال کشور در رشت

 افتتاح بزرگ ترین مرکز تخصصی آموزش ایمنی و آتش نشانی شمال کشور در رشت

شهردار رشت گفت: بزرگ ترین مرکز تخصصی آموزش ایمنی و آتش نشانی شمال کشور با اعتبار 15 میلیارد ریال در رشت احداث، تجهیز و راه اندازی شده است.
  به گزارش نیمرخ/ «رحیم شوقی» با تبریک ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی به تمام فجرآفرینان و ملت ایران به ویژه مردم شهر رشت اظهار کرد: همزمان با ایام الله دهه فجر، بزرگ ترین مرکز تخصصی آموزش ایمنی و آتش نشانی شمال کشور با حمایت های محمدحسین واثق کارگرنیا رئیس شورا و اعضای شورای اسلامی شهر در رشت افتتاح می شود.
وی ادامه داد: با فعالیت مرکز مذکور در رشت، فعالیت های آموزشی امداد و نجات در فضای معلق (برج عملیاتی صعود و فرود)، اطفاء حریق پمپ بنزین و تانکر سوخت، اطفاء حریق گاز شهری، کارگاه امداد و نجات در فضای محدود، کارگاه آشنایی با مواد شیمیایی خطرناک و کارگاه حمل مصدوم راه اندازی می شود.
شهردار رشت،برگزاری کارگاه های تخصصی را همواره دغدغه آتش نشانان و دیگر افرادی که در محیط های خطرناک و پر خطر کار می کنند عنوان کرد و افزود: کمبود مکانی مستقل برای مانورهای تخصصی همیشه احساس می شد.
شوقی بخش قابل توجهی از هزینه های مربوط به احداث بزرگ ترین مرکز تخصصی آموزش ایمنی و آتش نشانی شمال کشور را با استفاده از توان تخصصی آتش نشانان و سازمان آتش نشانی رشت ذکر کرد و گفت: برای راه اندازی پروژه مذکور از محوطه و طبقه فوقانی ایستگاه 13 آتش نشانی بهره گرفته شده است.
وی با بیان اینکه اگر مرکز مذکور در فضای دیگری خارج از مکان ایستگاه 13 آتش نشانی با مشخصات و مختصات کنونی احداث و به بهره برداری می رسید باید اعتباری بالغ بر یک هزار و 200 میلیارد ریال صرف می شد، تصریح کرد: اکنون بزرگ ترین مرکز تخصصی آموزش ایمنی و آتش نشانی شمال کشور با اعتبار 15 میلیارد ریال احداث، تجهیز و راه اندازی شده است.

نظر شما
 
 
تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است
آخرین اخبار
اخبار پر بازدید