پیام سال|نیمرخ
کد خبر : 12229 تاریخ انتشار : ۱بهمن ۱۴۰۲ ساعت 14:35

بودجه ۵۴۰۰ میلیارد تومانی شهرداری رشت تقدیم شورا شد

بودجه ۵۴۰۰ میلیارد تومانی شهرداری رشت تقدیم شورا شد

رئیس شورای اسلامی شهر رشت گفت : بودجه سال ۱۴۰۳ شهرداری رشت به مبلغ پنج هزار و چهارصد میلیارد تومان توسط «رحیم شوقی» شهردار رشت تقدیم شورا شد.
به گزارش نیمرخ/ «محمد حسین واثق کارگرنیا» رئیس شورای اسلامي شهر ظهر امروز در یکصدوهفدهمین جلسه علنی شورا در ساختمان جلسات شورای رشت با بیان این مطلب اظهار کرد: بودجه پیشنهادی سال ۱۴۰۳ شهرداری رشت ۵۶ درصد عمرانی و ۴۴ درصد جاری است.
وی با اشاره به اینکه بودجه پیشنهادی سال ۱۴۰۳ شهرداری رشت نسبت به سال جاری افزایش داشته است ، گفت: بودجه پیشنهادی سال ۱۴۰۳ نسبت به سال جاری ۴۴ درصد افزایش دارد .
رئیس شورای شهر رشت با تاکید بر تلاش به منظور تدوین بودجه واقعی برای شهرداری رشت بیان کرد: اتمام پروژه های ناتمام یکی ازاهداف بودجه پیشنهادی سال ۱۴۰۳ شهرداری رشت است و یقینا منتخبین مردم شریف رشت در شورای ششم تمام تلاش خود را به منظور تدوین بودجه ای واقعی و قابل تحقق به کار می گیرند.

رشد 44 درصدی بودجه سال آینده

«رحیم شوقی» شهردار رشت هم در جریان تقدیم لایحه پیشنهادی شهرداری به شورای اسلامی شهر با اشاره به اینکه لایحه بودجه طبق سند چشم انداز ۲۰ ساله شهرداری تهیه شده است ، اظهار کرد: طبق سند چشم انداز ۲۰ ساله، رشت شهر خلاق، تاب آور، پایدار، هوشمند با اقتصاد پویا، مدیریت یکپارچه و شفاف، پاسخگو، مجهز به حمل و نقل پایدار سبز و پاک و چشم نواز با تکیه بر هویت بی بدیل خود، نقطه جذاب برای گردشگران برنامه ریزی شده است.
شوقی به تدوین سند چشم انداز ۲۰ ساله شهرداری رشت توسط دانشگاه گیلان اشاره کرد و افزود: اگر بخواهیم هر پروژه ای را در بودجه شهرداری لحاظ کنیم، باید تمام موضوع ها در راستای سند چشم انداز مبتنی بر شهر هویتمند، گردشگرپذیر، شفاف و پاسخگو باشد.
وی با بیان اینکه لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ شهرداری رشت با مبلغ ۵ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان تهیه شده است، تصریح کرد: بودجه سال آینده ۴۴ درصد نسبت به بودجه سال جاری افزایش و رشد دارد.
شهردار رشت مبلغ ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان لایحه پیشنهادی سال ۱۴۰۳ شهرداری را سهم ۴۴ درصدی بودجه جاری عنوان کرد و گفت: حدود ۳ هزار میلیارد تومان بالغ بر ۵۶ درصد لایحه پیشنهادی سال آینده مربوط به بودجه عمرانی است.
شوقی با اشاره به اینکه مناطق شهری از حیث درآمدی با ۲ هزار و ۵۴۶ میلیارد تومان حدود ۴۷ درصد بودجه را به خود اختصاص داده اند، بیان کرد: حدود ۲ هزار و ۵۶۶ میلیارد تومان نیز در بودجه شهرداری مرکز و سازمان ها پیش بینی شده است.
وی بنای اصلی تدوین لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ شهرداری رشت را اجرای پروژه های جاری ذکر کرد و یادآور شد: امیدواریم پروژه های شهری را به همت و پشتیبانی اعضای محترم شورای اسلامی شهر بدون مشکل جلو ببریم و به نتیجه برسانیم.
شهردار رشت با بیان اینکه جلسه های متعدد کارشناسی با مدیران مناطق، روسای سازمان ها، کارشناسان صاحب نظر برای تدوین لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ شهرداری برگزار شده است، خاطرنشان کرد: توان و پتانسیل شهر رشت شاید فراتر از عدد مذکور باشد و به طور قطع می دانم با پشتیبانی اعضای محترم شورا از مدیریت شهری و پیگیری های شبانه روزی شما بزرگواران بودجه محقق شود و حتی بتوانیم فراتر از این بودجه حرکت کنیم.
در ادامه جلسه مذکور، مدیران مناطق شهری رشت نیز گزارشی از عملکرد حوزه عمرانی و خدمات شهری ارائه کردند.

 

نظر شما
 
 
تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است
آخرین اخبار
اخبار پر بازدید