پیام سال|نیمرخ
کد خبر : 12469 تاریخ انتشار : ۲۳بهمن ۱۴۰۲ ساعت 13:01
مدیر عامل هلال احمر گیلان خبر داد

برگزاری یادواره ۱۰۸ شهید امدادگر گیلانی در رشت

برگزاری یادواره ۱۰۸ شهید امدادگر گیلانی در رشت

مدیر عامل جمعیت هلال احمر گیلان از برگزاری یادواره ۱۰۸ شهید امدادگر استان در رشت خبر داد.
به گزارش نیمرخ به نقل از مهر،«هادی سلیمی» در نشست خبری با اصحاب رسانه استان اظهار کرد: جمعیت هلال احمر مسؤولیت امداد جبهه در دوران دفاع مقدس و اعزام و تربیت امدادگر را داشته و همواره در همه دوران‌ها پای کار بوده است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان با بیان اینکه با توجه به آنکه جمعیت هلال احمر ساختار داوطلبانه دارد و آخرین شهید این جمعیت نیز در حادثه تروریستی کرمان بود، ادامه داد: دبیرخانه تدوین دست‌نوشته‌ها و سلوک و منش شهدای کشور به جمعیت هلال احمر گیلان واگذار شده و امیدواریم نقش خود در این باره را به درستی ایفا کنیم.
وی با بیان اینکه هلال احمر گیلان دارای ۱۷ شعبه امدادی است که رسالت جمعیت هلال احمر را دنبال می‌کنند، ادامه داد: نیروهای سخت کوش هلال‌احمر همچون همیشه نسبت به ارائه خدمات به هم میهنان در تلاش هستند و به عنوان یک رکن در همه صحنه‌ها حضوری فعال دارند.

رتبه نخست گیلان در راه اندازی خانه‌های هلال
سلیمی به تشریح خدمات هلال احمر در بخش‌های مختلف پرداخت و با اشاره به اینکه هلال احمر گیلان رتبه نخست کشور در راه اندازی خانه‌های هلال را دارد، ادامه داد: ۴۷۰ خانه هلال در سطح گیلان راه اندازی شده است.
سلیمی با تاکید بر اینکه ارائه خدمات امدادی در صورت نیاز یکی از مأموریت‌های خانه‌های هلال است، اضافه کرد: خانه‌های هلال به مانند هلال احمر در مقیاس کوچک‌تر به مردم خدمات رسانی می‌کنند.
مدیرعامل هلال احمر گیلان با اشاره به اینکه این سازمان در رشت یک داروخانه دارد، افزود: راه اندازی داروخانه هلال احمر در شرق گیلان در دستور کار این سازمان قرار دارد.
سلیمی با اشاره به اینکه هلال احمر سومین موقوفه دارد کشور است، ادامه داد: این اعتماد مسوولیت‌های سازمان را در قبال مردم و خدمات رسانی‌ها سنگین‌تر می‌کند.
وی با اشاره اهدای یک ساختمان دارای ۲۷ باب مغازه با ارزش بیش از ۷۰۰ میلیارد تومان توسط اسدالله رضا زاده رودسری به هلال‌احمر اشاره کرد و گفت: هدیه خیر گیلانی بزرگ‌ترین موقوفه جمعیت هلال احمر بعد از انقلاب است و اگر در این ساختمان ۲۰ تخت دیالیز قرار بگیرد مردم رودسر و۵۷۰ روستا و آبادی می‌توانند از این مرکز بهره مند شوند.
سلیمی با تاکید بر اینکه بیش از ۷ هزار خدمات توانبخشی در رودسر انجام شده است، ادامه داد: پنج هزار و ۳۰۰ نفر از مردم مناطق محروم و کم برخوردار استان از خدمات کاروان‌های سلامت این جمعیت در سال جاری استفاده کردند.

تعداد پایگاه‌های امدادی به ۲۸ مورد افزایش می‌یابد
وی تصریح کرد: جمعیت هلال احمر استان از ۳۰ خودروی نجات و ۲۲ پایگاه برای ارائه خدمات در سطح محورهای استان برخوردار است که تعداد پایگاه‌ها در هفته هلال احمر به ۲۸ مورد افزایش می‌یابد.
سلیمی با اشاره به کاهش ۷۵ درصدی تلفات در طرح دریا در تابستان گذشته و نجات ۴۷۰ نفر در تابستان گذشته و خدمات رسانی در سیل آستارا تصریح کرد: اقدامات هلال احمر در این ۲ حوزه مورد تأیید فدراسیون جهانی صلیب سرخ و هلال احمر قرار گرفت.
وی از برگزاری یادواره ۱۰۸ شهید امدادگر با همکاری معاونت بهداشت و درمان سپاه قدس گیلان در ۳۰ بهمن ماه جاری در گلزار شهدای رشت خبر داد و گفت: در این یادواره از کتاب امدادگران آسمانی حاوی خاطرات و وصایای شهدای امدادگر نیز رونمایی می‌شود.

نظر شما
 
 
تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است
آخرین اخبار
اخبار پر بازدید