پیام سال|نیمرخ
کد خبر : 12454 تاریخ انتشار : ۲۱بهمن ۱۴۰۲ ساعت 07:50
مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور خبر داد

ادامه مذاکرات با روسیه برای ساخت راه آهن رشت – آستارا

 ادامه مذاکرات با روسیه برای ساخت راه آهن رشت – آستارا

مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گفت: مذاکره با روس‌ها برای ساخت طرح راه آهن رشت – آستارا ادامه دارد.
به گزارش نیمرخ/ «خیراله خادمی» مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گفت: عملیات راه آهن رشت- آستارا حدود ۱۰ کیلومتر از سمت رشت و ۱۲ کیلومتر از سمت آستارا از سال‌های قبل شروع شده بود و در حال انجام کار است و برای طرح جدیدی که با روس‌ها داریم ۲۰ کیلومتر تملک زمین انجام دادیم.
وی افزود: منابع مالی از حدود ۲ ماه پیش در اختیار شرکت ساخت قرار داده شده که با آن خرید زمین‌ها انجام شود و طرف روسی طی هفته‌های گذشته قیمت پیشنهادی را ارائه کرده و در حال مذاکره هستیم. بر اساس توافقی که بین دو کشور امضا شده قرار است از طریق یک وام دولتی که روس‌ها در اختیار ایران قرار می‌دهند عملیات این طرح اجرا شود.
خادمی ادامه داد: سقف این وام یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون یورو بوده و در حال انجام کار کارشناسی هستیم که با ورود مجدد گروه‌های فنی روس به ایران، بتوانیم به توافق نهایی برسیم.
وی با بیان اینکه طول این محور ۱۶۲ کیلومتر است و اگر منابع مالی آن تأمین شود می‌توان ۵ ساله این عملیات به اتمام برسد اظهار داشت: تهیه ناوگان و روسازی این طرح از طریق روس‌ها انجام می‌شود و حدود ۵ میلیون متر مکعب مصالح خاکی نیاز داریم که در داخل استان تأمین نمی‌شود به همین دلیل پیش بینی کردیم از طریق قطار به تأمین مصالح بپردازیم.

نظر شما
 
 
تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است
آخرین اخبار
اخبار پر بازدید