پیام سال|نیمرخ
کد خبر : 12424 تاریخ انتشار : ۱۸بهمن ۱۴۰۲ ساعت 10:36
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان خبر داد

ریل گذاری ۲۵ کیلومتر از مسیر پروژه خط ریلی رشت – کاسپین

ریل گذاری ۲۵ کیلومتر از مسیر پروژه خط ریلی رشت – کاسپین

به گفته مسئولان استانی و کشوری، در روزهای آینده شاهد اتمام خط ریلی رشت – کاسپین خواهیم بود که با حضور رئیس‌جمهور افتتاح می‌شود و شمارش معکوس برای تکمیل کریدور شمال – جنوب و اتصال دریای خزر به دریای عمان و خلیج فارس آغاز شده است.
به گزارش نیمرخ/ «موسی فکور» معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان در گفت وگو با ایسنا در ۱۷ بهمن ۱۴۰۲، از پیشرفت بالای ۹۰ درصدی پروژه راه آهن رشت – کاسپین خبر داد و اظهار کرد: این پروژه در صورت تکمیل برای نخستین بار دریای خزر را به جنوب کشور و خلیج فارس و دریای عمان متصل می‌کند.
وی با اشاره به اهمیت اقتصادی پروژه خط ریلی رشت – کاسپین، اضافه کرد: این پروژه نه تنها برای گیلان بلکه برای کشور مهم است و موجب رشد و ارتقاء بخش‌های مختلف اقتصادی به ویژه صادرات و ترانزیت می‌شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان با بیان اینکه تاکنون ۲۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای پروژه راه‌آهن رشت – کاسپین اختصاص پیدا کرده است، گفت: این پروژه به طول ۳۵ کیلومتر بوده و تاکنون ۲۹ کیلومتر آن ریل‌گذاری شده و شش کیلومتر باقی مانده در دست اجراست که در صورت مساعد بودن شرایط آب و هوایی با سرعت پیش می‌رود.
فکور، با اظهار امیدواری از اتمام پروژه تا اسفندماه سال جاری، بیان کرد: پیمانکار در حال اجرای خاکریزی به حجم ۲۵ هزار مترمکعب بوده و کلیه پل‌های مسیر، احداث شده و آماده ریل‌گذاری هستیم.

نظر شما
 
 
تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است
آخرین اخبار
اخبار پر بازدید