پیام سال|نیمرخ
کد خبر : 12394 تاریخ انتشار : ۱۵بهمن ۱۴۰۲ ساعت 15:31
دکتر نوبخت در جمع خبرنگاران رشت:

تمام حیثیت من از مردم است

✅ باید فکری به حال نارضایتی‌های مردم کرد
تمام حیثیت من از مردم است

دبیر کل حزب اعتدال و توسعه گفت: هر چه دارم از مردم است و امروز کشور و مردم به تغییر نیاز دارند و انصاف نیست که سکوت کنیم.
به گزارش نیمرخ/ دکتر «محمد باقر نوبخت» پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان در سالن اجتماعات مجتمع سپیدار رشت با تاکید بر اینکه امروز مشکلات و مسائل مختلفی در جامعه ما مطرح است و وضع موجود مطلوب نیست، افزود: نارضایتی در بین مردم مشهود است و گاهی سر ریز شده و به خیابان کشیده می‌شود؛ بنابراین باید فکری به حال این نارضایتی‌ها کرد و کاستی ها باید مرتفع شود.
باید فکری به حال نارضایتی‌های مردم  کرد
وی اظهار داشت: باید از ساز و کار مدنی برای بهبود شرایط اقدام کرد و یکی از این ساز و کارها، انتخابات مجلس است.
دکتر نوبخت در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا حزب اعتدال و توسعه لیستی در رشت و گیلان ارائه خواهد کرد، گفت: تا ۱۹ بهمن ماه فرصت بررسی صلاحیت داوطلبان وجود دارد و با توجه به اینکه تاکنون تایید صلاحیت آقای جعفرزاده، دبیر حزب اعتدال و توسعه گیلان اعلام نشده ، ما امیدواریم که شورای محترم نگهبان در نظر خود تجدید نظر کند و پس از آن انشالله ما با مشورت و تفکر جمعی، در این خصوص تصمیم گیری خواهیم کرد.
نوبخت درخصوص تغییر حوزه انتخابیه خود  نیز عنوان کرد: تا ۱۹ بهمن ماه قانونا هیچ اقدامی درباره تغییر حوزه نمی‌شود انجام داد و باید صبر کنیم، دعا کنید بنده در هر حوزه‌ای که باشد، چه تهران و چه گیلان، خدمتگذار خوبی برای  مردم باشم.

تا ۱۹ بهمن و تایید صلاحیت های نهایی صبر می کنیم
دبیرکل حزب اعتدال و توسعه در خصوص احتمال ائتلاف با سایر احزاب نیز گفت: با اصلاح طلبان و اصولگرایان معتدل مذاکراتی صورت گرفته اما باید تا ۱۹ بهمن و تایید صلاحیت های نهایی صبر کرد.
وی در ادامه با بیان اینکه سه آسیب هم اکنون در نظام تصمیم گیری مجلس وجود دارد که باید برای رفع آن‌ها تلاش صورت گیرد، متذکر شد: همه جریان‌های فکری هم اکنون در مجلس حضور ندارند، وقتی مجلس یک مینیاتوری از جامعه نباشد، نمی‌تواند برای همه جامعه تصمیم بگیرد و از نهادهای ذی ربط می‌خواهیم که فرصت حضور همه جریان‌ها در انتخابات را فراهم کند.
دبیر کل حزب اعتدال و توسعه با تاکید بر اینکه قدرت نظارت مجلس نباید مغفول بماند، تصریح کرد: در حال حاضر در خیلی از مسائل رخ داده تحت نظارت مجلس نیست، مجلس تنها نهاد قانون‌گذاری است اما دستگاههای دیگر قانون وضع می‌کنند و مجلس باید تابع آن نهادها باشد که در این زمینه مجلس باید از کیان خود دفاع کند.

راهی جز روش مدنی نداریم
نوبخت در مورد بازگشت به میدان انتخابات مجلس هم گفت: راهی جز روش مدنی نداریم در جمع‌بندی دوستان به من تحمیل شد که وارد انتخابات مجلس شوم، کشور نیازمند تغییر است و در حد وسع خودمان باید بتوانیم خدمتی به مردم و کشور انجام دهیم.
مردم به من حیثیت دادند
دکتر نوبخت درباره تصمیم قطعی خود برای تغییر حوزه انتخابیه اش گفت: بنده فرزند گیلان بوده و همان محمد باقر معلم رشتی هستم و همگان از عواطف بنده نسبت به گیلان و رشت آگاه هستند؛ به طوری‌که در هشت سال خدمتم در دولت تمامی پایان هفته در گیلان حضور داشته و در بحران برف سال ۹۸ تهران را ترک کردم و برای رفع مشکل گیلان به رشت آمدم، ولی طبق قانون تا ۱۹ بهمن امکان تغییر حوزه کاندیداها در کشور وجود ندارد.
وی افزود: من از این مردم برخاستم و مردم به من حیثیت دادند و هرچه دارم از مردم است؛ حال که کشور و مردم به تجربیات و سرمایه اجتماعی فرزند کوچک خود نیاز دارد، درست نیست به دنبال عافیت طلبی باشم؛ بنده یک فرزند کوچک گیلان هستم و نمی‌توانم نسبت به مسائل گیلان بی‌تفاوت باشم.

توزیع مدیریت باید بین شایستگان و افراد معتدل باشد
نوبخت در ادامه رویکرد حزب اعتدال و توسعه را به صورت ائتلافی عنوان کرد و گفت: باید منتظر ۱۹ بهمن برای ائتلاف باشیم اما جمع‌بندی که در حزب شده ، این است که هر کجا کاندیدای اعتدال و توسعه باشد، از او حمایت می‌کنیم.
وی افزود: معتقدیم از راه تعامل سازنده و روابط مطلوب با کشورهای دیگر یک فضای مناسب خواهیم داشت، به حقوق شهروندی پایبند باشیم، توزیع مدیریت باید بین شایستگان و افراد معتدل باشد.

در دو سال گذشته ساکت بودم، اما یک سینه سخن داشتم
نوبخت با تاکید بر اینکه با وجود تحریم مجدد امکان توسعه از ما گرفته شده بود، افزود: ما فرزندان ایران هستیم و دلبسته غرب و آمریکا نیستیم و تمام تلاش ما در دولت قبل این بود که تحریم‌ها را برداریم و  اگر اجازه داده می‌شد می‌توانستیم کار انجام دهیم، با آدمی مثل ترامپ نمی‌شد حرف زد اما نفر بعدی می‌خواست مذاکره انجام گیرد.
دبیرکل حزب اعتدال و توسعه در پایان گفت: در دو سال گذشته ساکت بودم اما یک سینه سخن داشتم.

نظر شما
 
 
تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است
آخرین اخبار
اخبار پر بازدید