پیام سال|نیمرخ
کد خبر : 12282 تاریخ انتشار : ۵بهمن ۱۴۰۲ ساعت 00:53
در بازدید مشترک استاندار گیلان، مدیرعامل منطقه آزاد انزلی و معاون شرکت زیرساخت عنوان شد

پروژه راه آهن رشت كاسپین در مراحل نهایی

 پروژه راه آهن رشت  كاسپین در مراحل نهایی

استاندار گیلان روز چهارشنبه به صورت مشترک با مدیرعامل منطقه آزاد انزلی و معاون شرکت زیرساخت از پروژه راه آهن رشت- کاسپین در محدوده منطقه آزاد انزلی بازدید نمودند.
به گزارش نیمرخ/ استاندار گیلان روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از پروژه راه آهن رشت- کاسپین  در منطقه آزاد انزلی با اشاره به تاکید رئیس جمهور در خصوص سرعت بخشیدن به روند تکمیل این پروژه گفت: قطعه آخر خط آهن رشت- کاسپین از نظر فنی و زمانبندی مورد بررسی قرار گرفت و افتتاح آن عیدی دولت به مردم گیلان و ایران خواهد بود.
«اسدالله عباسی» اضافه کرد:این پروژه تکمیل کننده کریدور شمال- جنوب و شرق به غرب بوده و نقش مهم و حیاتی در ترانزیت کالا و تجارت خواهد داشت.
رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی نیز بهره‌ برداری از این پروژه‌ را از آن جهت بسیار مهم دانست که امکان حمل و نقل ترکیبی را در فضای تجارت، در کریدور شمال-جنوب فراهم می‌کند.
«محمد سجاد سیاهکارزاده» تصریح کرد: حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد نقل و انتقال کالا از بندر می تواند توسط ریل انجام شود و یکی از اساسی ترین بخش ها در توسعه بندر به شمار می‌رود.
وی تاکید کرد: با تکمیل فاز اول این پروژه که به زودی افتتاح خواهد شد، حمل و نقل ترکیبی محقق شده و فضای توسعه‌ای نیز درفازهای بعدی پیش بینی و برنامه ریزی شده است.

🔵 پیشرفت ۹۴ درصدی پروژه راه آهن رشت- کاسپین
معاون ساخت و توسعه راه آهن، بنادر و فرودگاه‌های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور نیز با اشاره به پیشرفت ۹۴ درصدی پروژه راه آهن رشت- کاسپین گفت:این‌پروژه در بخش‌های ایستگاهی، زیرساختی و روسازی با سرعت درحال تکمیل است.  
«عباس خطیبی» ادامه داد: هم‌اکنون این پروژه پیشرفت خوبی دارد و تلاش بر آن است در زمانبندی پیش بینی شده، تکمیل و با حضور رئیس جمهور بهره ‌برداری شود.
وی افزود: این پروژه یکی از مهمترین و اساسی‌ترین پروژه‌های ریلی کشور است که کریدور شمال - جنوب را در شاخه میانی دریای خزر به دریای عمان و خلیج فارس متصل می‌کند.

نظر شما
 
 
تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است
آخرین اخبار
اخبار پر بازدید