کد خبر : 11507 تاریخ انتشار : ۲۹آبان ۱۴۰۲ ساعت 20:40
برگزاری کار گروه فرعی تسهیل و رفع موانع تولید در شهر صنعتی رشت

پورحیدری: باید با تفکر بسیجی، مشکلات واحدهای تولیدی را حل کنیم

 پورحیدری: باید با تفکر بسیجی، مشکلات واحدهای تولیدی را حل کنیم

مدیر کل صمت گیلان فعالیت با ظرفیت مناسب را لازمه پرداخت بدهی واحدهای تولیدی دانست و گفت: باید با تفکر بسیجی، مشکلات واحد های تولیدی را حل کنیم.

 به گزارش نیمرخ/ «تیمور پورحیدری» در جلسه فرعی کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان که با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گیلان و جانشین سپاه قدس استان در شهر صنعتی رشت برگزار شد، ضمن تبریک پیشاپیش هفته بسیج گفت: باید با تفکر بسیجی مشکلات واحد های تولیدی را رسیدگی و حل و فصل نماییم و قطعا  اگر چرخ کارخانه ای نچرخد؛ نمی‌توانیم انتظار پرداخت بدهی‌های واحدهای تولیدی و رشد و پویایی صنعت را داشته باشیم.

 وی افزود: گاهاً واحدهای تولیدی در برهه‌هایی به دلیل برخی مشکلات از جمله کمبود مواد اولیه و سرمایه در گردش با اختلال در تولید مواجه می‌شوند و بدهی آنها به شرکت برق، گاز،تامین اجتماعی و... انباشته می‌شود و نیاز دارند فرصت مناسب به آنها داده شود تا بدهی‌های معوق را پرداخت نمایند.

 دکتر پورحیدری خاطرنشان کرد: در ماه‌های اخیر بودجه‌های خوبی از طرف دولت جهت پرداخت تسهیلات در قالب‌های مختلف به واحدهای تولیدی ابلاغ شده و در جلسات کارگروه و با مصوبه کارگروه به واحدهای تولیدی اختصاص یافته و پرداخت خواهد شد.
 مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان گیلان تشریح کرد: در جلسه کارگروه فرعی امروز مشکلات ۵ واحد تولیدی استان با حضور بانک‌های عامل، شرکت برق و تامین اجتماعی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و جهت حل مشکلات این واحدها مصوبات مناسبی صادر گردید.

گفتنی است قبل از این جلسه مدیر کل صمت گیلان به همراه معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گیلان و مسئول بسیج کارگری استان از شرکت بهوزان؛ تولید کننده انواع دارو و شرکت فولاد امیرکبیر( تولید کننده انواع میلگرد مستقر در شهر صنعتی رشت) بازدید و از نزدیک در جریان فضای حاکم بر تولید و چالش های آنها قرار گرفتند.

نظر شما
 
 
تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است
آخرین اخبار
اخبار پر بازدید