کد خبر : 10411 تاریخ انتشار : ۲۰آبان ۱۴۰۲ ساعت 22:34
شهردار رشت خبر داد

۱۰ هکتار از اراضی لندفیل سراوان رشت به طور کامل روکش شد+تصاویر

10 هکتار از اراضی لندفیل سراوان رشت به طور کامل روکش شد+تصاویر

شهردار رشت از پیشرفت فیزیکی ۸۲ درصدی پروژه بهسازی لندفیل سراوان خبر داد و گفت : حدود ۱۰ هکتار از اراضی لندفیل سراوان به طور کامل روکش شده است.

به گزارش نیمرخ/ «رحیم شوقی» با اشاره به اجرای پروژه بهسازی لندفیل سراوان از اواخر آبان ماه سال گذشته اظهار کرد : ابتدای سال جاری اجرای پروژه بهسازی به دلیل تنش های محلی حدود ۴۰ روز متوقف شده بود و دوباره در حال فعالیت است.

وی از پیشرفت فیزیکی 82 درصدی پروژه بهسازی لندفیل سراوان رشت خبر داد و افزود: حدود ۱۰ هکتار از اراضی لندفیل سراوان به طور کامل روکش شده است.

شهردار رشت با بیان اینکه مساحت منطقه لندفیل سراوان بیش از ۲۱ هکتار است، تصریح کرد: منطقه مذکور به منظور جلوگیری از نفوذ شیرابه به طرف اراضی و آب های سطحی و زیرسطحی به طور کامل روکش می شود.

«شوقی» هزینه اجرای پروژه بهسازی لندفیل سراوان را ۸۸ میلیارد تومان تاکنون عنوان کرد و گفت: احداث دیوار خاکی مسلح به طول ۳۰۰ متر و ارتفاع ۹ متر و همچنین ۴ پشته خاکی به ارتفاع ۱۰ متر جهت جلوگیری از رانش و پوشش زباله های طرف دره به اتمام رسیده است.

وی خاطرنشان کرد:  ساماندهی زباله‌های دپو شده، روکش محل دفن پس از ایجاد شیب مناسب، هدایت شیرابه‌ها به یک حوضچه، پمپاژ شیرابه‌ها به طرف محل تصفیه خانه، ممانعت از ریزش زباله‌ها با دیواره سازی و ایجاد پشته‌های خاکی و جلوگیری از اختلاط آب باران با شیرابه‌ها، ایجاد چاه های خروج گاز، اجرای سیستم های زهکشی و در نقاط مختلف لندفیل و لوله گذاری به جهت هدایت آن به سمت حوضچه از جمله اهداف اجرای پروژه‌ بهسازی لندفیل سراوان محسوب می‌شود.

 

نظر شما
 
 
تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است
آخرین اخبار
اخبار پر بازدید