پیام سال|نیمرخ
کد خبر : 10290 تاریخ انتشار : ۹آبان ۱۴۰۲ ساعت 15:00
نماینده ولی فقیه در گیلان تاکید کرد

لزوم ترویج استاندارد سازی برای ارتقای نشان ملی و توسعه‌ صادرات

لزوم ترویج استاندارد سازی برای ارتقای نشان ملی و توسعه‌ صادرات

نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: استاندارد باید تمامی زوایای زندگی امروز را فرا بگیرد تا کیفیت زندگی در راستای نیل به تعالی ارتقاء یابد.
به گزارش نیمرخ/ آیت الله رسول فلاحتی در دیدار با مدیرکل و جمعی از معاونان و کارشناسان اداره  کل استاندارد استان به تشریح ابعاد و اهمیت این مقوله ی مهم در ارتقاء بهره وری در جامعه  اسلامی پرداخت و اظهار اشت: دست اندرکاران حوزه ی استاندارد باید تدابیری اتخاذ کنند تا این معیار و مقوله  مهم در زوایای مختلف زندگی امروز تجلی یافته و کیفیت زندگی را در راستای نیل به تعالی ارتقاء دهد.
نقش غیر قابل انکار استاندارد در توسعه صادرات
آیت الله فلاحتی در همین راستا اضافه کرد: با تامل در روند زندگی اجتماعی می توان دریافت که مقوله  مهم استاندارد در تمامی ابعاد زندگی و حتی کوچکترین مسایل مرتبط با فعالیت های بشر جایگاه ویژه داشته و توجه به آن در تمامی شاخص ها و معیارهای فرهنگی و اجتماعی تاکید شده است.
امام جمعه رشت در ادامه بر لزوم ترویج استاندارد سازی در راستای ارتقاء جایگاه و نشان ملی تاکید کرد و با اشاره به نقش غیرقابل انکار استاندارد در توسعه صادرات افزود: استاندارد و بسته بندی مناسب از الزامات صدور کالای ایرانی است که باید به عنوان اولویتی اساسی، در دستور کار متولیان این حوزه قرار گیرد.
وی همچنین نظارت بر عملکرد بنگاه ها و واحدهای تولیدی را در راستای تسریع در روند تحقق اهداف پیش بینی شده در حوزه  استاندارد ضروری دانست و افزود: نظارت بر واحدهای تولیدی و صنعتی باید برمحور افزایش رضایتمندی عموم مصرف کنندگان استوار باشد.
نماینده ولی فقیه در گیلان در پایان سخنان خویش درج نشان ملی و همچنین واژه فارسی ساخت ایران بر روی کالاهای تولید داخل و صادراتی را ضروری دانست و گفت: این امر مهم علاوه بر فرهنگ سازی می تواند جایگاه تولید ملی را در دیگر جوامع و کشورها ارتقاء داده و عزت و سربلندی جامعه ی ایرانی را تضمین نماید.

طرح جامع کیفیت در دستور کار است
مدیرکل استاندارد گیلان هم در این دیدار گزارشی ازفعالیتهای نظارتی این اداره ی کل در راستای ارتقاء جایگاه استاندارد در روند تولید گیلان اشاره کرد و افزود: در همین راستا طرح جامع کیفیت در دستور کار قرار گرفته که با پایش و بررسی 56 قلم کالای روزمره  مردم ، روند ارزیابی ها را به سوی افزایش بهره وری و تولید کیفی رهنمون می سازد.
«مجتبی معصوم نژاد» همچنین ورود در حوزه  ارایه  خدمات و قطعات حوزه ی خودرو و پایش اوزان کالاهای بسته بندی شده در بازار را از دیگر برنامه های اداره ی کل استاندارد گیلان برای دفاع از حقوق مصرف کننده اعلام کرد و افزود: برای تسریع در روند ترخیص کالاهای وارداتی در گمرکات استان نیز تدابیری در جهت آزمایش زود هنگام کالاها در بنادر اتخاذ شده تا از انباشت کالا در اسکله ها و انبارهای گمرکی پیشگیری شود.

نظر شما
 
 
تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است
آخرین اخبار
اخبار پر بازدید