کد خبر : 10206 تاریخ انتشار : ۲آبان ۱۴۰۲ ساعت 14:12
نامه مجمع نمایندگان گیلان به رییس جمهور:

منابع مالی راه اندازی کارخانه زباله سوز رشت تعیین تکلیف شود

 منابع مالی راه اندازی کارخانه زباله سوز رشت تعیین تکلیف شود

مجمع نمایندگان استان گیلان در نامه ای خطاب به رییس جمهور، خواستار تعیین تکلیف منابع مالی راه اندازی کارخانه زباله سوز رشت شدند.
به گزارش نیمرخ/ مجمع نمایندگان مردم استان گیلان با ارسال نامه ای خطاب به ریاست جمهوری، خواستار تعیین تکلیف منابع مالی راه اندازی کارخانه زباله سوز استان در رشت شدند .

 متن نامه به شرح ذیل است:

برادر ارجمند جناب آقای دکتر رئیسی/ ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران
باسلام و تحیات

با قدردانی از توجهات حضرتعالی در زمینه کاهش معضل مدیریت پسماند در استان گیلان که در طول سالیان گذشته به یک قصه پر غصه تبدیل شده است، به استحضار می رساند یکی از مهم ترین پروژه های مرتبط با حل این ابر چالش، بلاتکلیفی زباله سوزاستان گیلان در شهر رشت می باشد که متاسفانه به دلایل متعدد از جمله عدم تخصیص اعتبارات و تامین مالی تعهد شده دولتی به نتیجه نرسیده است.
شایان ذکر است در بهمن سال ۱۳۸۹ دولت وقت در سفر به استان گیلان مصوب کرد تا با توجه به مشکلات عدیده ناشی از زباله در مناطق شمالی کشور، منابع مالی دولتی جهت احداث، خرید و راه اندازی کارخانه زباله سوز در شهرهای رشت، ساری و نوشهر تخصیص داده شود که متعاقب آن در سال ۱۳۹۲ و در راستای مصوبه شماره ۲۷۷۵۳۹/۴۶۱۷۲ ـ ۴/۱۲/۱۳۸۹ هیئت وزیران، شهرداری رشت به عنوان متولی امر جمع آوری پسماند نسبت به انعقاد قرارداد با شرکت تدبیر توسعه سلامت، به ارزش ۴۰میلیون دلار در صورت تأمین منابع مالی از طرف دولت، اقدام نموده است لیکن با گذشت حدود ۱۰ سال از زمان انعقاد قرارداد، تاکنون حدود ۹میلیون دلار پرداخت شده و این طرح هم اکنون کمتر از ۲۰ درصد پیشرفت کار دارد.
این درحالی است که در سال ۱۳۹۴ با تامین اعتبار مناسب نیروگاه زباله سوز تهران، در سال ۱۴۰۰ نیز با حمایت کامل دولتی، نیروگاه زباله سوز نوشهر به بهره برداری رسید و نیروگاه زباله سوز ساری نیز با پرداخت مالی دولتی حدود ۹۶ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
رجای واثق داریم که اندیشه و اراده جنابعالی، حل معضلات زیست محیطی می باشد لذا به منظور برون رفت از بحران کنونی انباشت زباله ها در استان گیلان و جلوگیری از بروز تنش ها و تبعات منفی اجتماعی و سوء استفاده معاندین نظام مقدس جمهوری اسلامی از موضوعات مربوطه و نظر به تصویبنامه صدرالاشاره هیئت محترم وزیران دستور فرمایید نسبت به تعیین تکلیف تأمین منابع مالی پروژه فوق اقدام عاجل را به عمل آورند.

مجمع نمایندگان مردم شریف استان گیلان در مجلس شورای اسلامی

نظر شما
 
 
تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است
آخرین اخبار
اخبار پر بازدید