پیام سال|نیمرخ
کد خبر : 10100 تاریخ انتشار : ۲۴مهر ۱۴۰۲ ساعت 11:02
کوچکی‌نژاد خبر داد

احتمال اعمال همسان‌سازی حقوق بازنشستگان از امسال

احتمال اعمال همسان‌سازی حقوق بازنشستگان از امسال

عضو کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه از تشکیل کمیته‌ای برای تدوین سازوکار همسان‌سازی حقوق بازنشستگان خبر داد و گفت: قرار است دولت طی یک اصلاحیه، بودجه این مساله را به مجلس بیاورد تا امسال اجرایی شود.  
به گزارش نیمرخ/ «جبار کوچکی‌نژاد» عضو کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه در گفت‌وگو با ایلنا، با اعلام خبر تشکیل کمیته‌ای به منظور بررسی موضوع همسان‌سازی حقوق بازنشستگان و کارکنان دولت در کمیسیون تلفیق برنامه هفتم گفت: یک مشکلی که همه بازنشستگان و شاغلان با آن مواجه هستند و  در نطق اکثر نمایندگان هم این مساله مشاهده می شود، بحث افزایش حقوق است.
وی افزود: ظهر روز گذشته در فاصله دو نوبت صبح و عصر صحن علنی جلسه‌ای تشکیل شد، از کمیسیون تلفیق رأی گرفتند که کمیته‌ای‌ تشکیل شود و درخصوص بحث همسان‌سازی حقوق بازنشستگان پیشنهادی برای صحن کمیسیون تلفیق بیاورد.
وی ادامه داد: اولین جلسه این کمیته ظهر روز شنبه ۲۲ مهر ماه با حضور نماینده سازمان برنامه و بودجه، دیوان محاسبات، مرکز پژوهش‌های مجلس و نمایندگان منتخب برگزار شد.
کوچکی‌نژاد درخصوص جزئیات مباحث صورت گرفته در این جلسه به ویژه مشمولان این همسان‌سازی اظهار داشت: بحث‌های زیادی در این جلسه صورت گرفت تا نحوه اجرا و اعمال افزایش حقوق بازنشستگان مشخص و تعیین شود که چه کسانی مشمول آن باشند، آیا همه بازنشستگان را مدنظر قرار دهیم یا صرفاً آن‌هایی که دریافتی‌شان فاصله زیادی با شاغلین دارد مدنظر باشند.
نماینده رشت افزود: درمجموع مقرر شد کمیته تعیین شده در کمیسیون تلفیق پیشنهادی را به کمیسیون بیاورد و آن را در قالب یک حکم در برنامه هفتم بیاوریم، همچنین دولت طی یک اصلاحیه بودجه این مساله را به مجلس بیاورد تا امسال هم اجرایی شود.
عضو کمیسیون تلفیق بودجه عنوان کرد: پیشنهادهای مختلفی درخصوص نحوه اجرا و اعمال این موضوع مطرح شد که در نهایت مقرر شد جلسات دیگری تشکیل شود تا یک تصمیم نهایی پیرامون هم‌ترازی حقوق بازنشستگان و شاغلان اتخاذ شود.

نظر شما
 
 
تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است
آخرین اخبار
اخبار پر بازدید